Munandi valulikus 05.08.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Novembris olin kaitsmata vahekorras, mõni nädal hiljem algasid peavalud, lihasvalud, hiljem tekkis parempoolse munandi paistetus ja valud alakõhus, samuti vaevlesin kõhulahtisuse ja silmapõletiku käes. Olen käinud infektsionisti, dermatoloogide ja meestearsti vastuvõttudel. Olen andnud mitmeid analüüse viiruste, bakterite, kasvajate jne otsimiseks kuid isegi pool aastat hiljem ei ole ühtegi infektsiooni vmv diagnoositud. Hetkel on suured valud kadunud ning enesetunne hea, kuid murelikuks teeb ikka veel parempoolse munandi peal olev valus sõlmeke mis on sinna nüüd ajapikku tekkinud. Püsti seistes hakkab tihti kubeme parempoolses piirkonnas valutama.
Kas võib olla see millegi läbipõdemisest tingituna või on see veel kestva infektsiooni vmv tulmemus?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Keeruline küsimus. Vastata oskaksin paremini peale läbivaatust ja seniste uuringutega tutvumist. Kuna probleem pole lahenenud, siis soovitaksin ikkagi vastuvõtule tulla. Probleemi püsimisele viitab ka munandi/munandimanuse muutus - ilmselt on tegemist kroonilise põletiku koldega.
Edu soovides
Margus Punab