paneb muretsema 21.11.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist!

Olen 57-aastase mehe naine. Kuna olen medistiini küsimuste vastu huvi tundnud, panevad mind muretsema mõned minu mehe

tervisenäitajad.

Nooremana ta öösiti tualettruumis ei käinud. Nüüd teeb ta seda igal ööl. Kuna ärkan alati, kui ta tualetti läheb ja magamistuba ning tualettruum on kõrvuti, kuulen ka, mis ruumis toimub. Hääl, mis urineerimisega kaasneb, viitab sellele, et ta ei saa põit korraga tühjendatuks. Kas peaksin teda delikaatselt suunama androloogile või näen hirmutonti seal, kus seda polegi. Kas eesnäärme probleemid väljenduvad ka mingit muud moodi kui urineerimisel ?

Infole lootes ja vastuse eest tänades,

A

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõik mehed vanuses üle 50. aasta peaksid laskma oma eesnääret kontrollida vähemalt üks kord aastas.

Teie mehe vanuses võib mehel esineda eesnäärme healoomulist suurenemist, aga ka (õnneks märgatavalt harvem) eesnäärme vähki. Esimese poolt tingitud vaevused (kusemisraskused) on tänapäeval ravimitega suhteliselt hästi korrigeeritavad. Ka eesnäärme vähk on varases järgus edukalt ravitav.

Kindlasti soovitan mees eesnäärme kontrolliks vastuvõtule saata.

Edu soovides

Margus Punab