Punetus ja sügelus 11.03.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
mul selline probleem, et mul kubeme juures, pigem reie siseküljel on punetus, mis ka sügeleb. See on mul olnud juba pikemat aega, algul mõtlesin, et läheb üle, aga siiani pole läinud, on pigem hullemaks läinud. Mingeid punne pole. Sügeleb pigem õhtuti ja siis kui trenni teen ja higistan. Sooviksin teada mis ma tegema peaksin. Kas pean pöörduma mõne arsti poole? Kui jah, siis kuhu ja kuidas ning kas see on tasuline?
Tänan!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on tegemist noortel meestel sagedase mure - kubemevoldi (seen)põletikuga. Diagnoosi saab kindlalt panna siiski peale läbivaatust. Ravi on spetsiaalsete põletikuvastaste kreemidega ja enamasti kestab paar nädalat.
Meestekliinikus on võimalik valida nii haigakassa poolt kaetud, kui ka tasuline vastuvõtt.
Edu soovides
Margus Punab