Vahekordade sageduse mõju viljakusele 19.12.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen kuulnud väidet, et kui olla vahekorras iga päev, siis on viljastumise võimalus nullilähedane, sest nii lühikese ajaga (24 h) tekib liiga vähe ja liiga madala kvaliteediga sperme. Sellest ka küsimus, et kas seda on uuritud ja millisele järeldusele jõutud ja kas eelpoolnimetatud väide on tõestatud. ning kui on, siis millise tõenäosusega võib nii sagedased vahekorrad põhjustada viljatust (ntx. mitmel paaril 100-st)?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Enamasti on viljatusel siiski hoopis teised ja tõsisemad põhjused kui sage seks. Viimane võib mõjutada neid paare, kelle spermatosoidide tootmine on kehvapoolne ja kus pikem paus enne vahekorda suudab tagada viljastumiseks vajaliku (suurema) arvu spermatosoide. Seega on teema väga subjektiivne ja põhiteguriks on ikkagim mehe tervis ja ka munandite maht. Kui need korras, siis sage seks elu probleeme ei põhjusta.
Edu soovides
Margus Punab