Eesnaha eemaldamine. 28.10.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Kas on hügieenilisem kui mehel on eesnahk eemaldatud? Kas on mehel siis suguhaiguse tekke võimalus väksem? Kui palju maksab see oberatsioon ja kus tehakse?

Lugupidamisega
I.S

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ei ole hügieenilisem, vähemalt mitte meie klimaatilistes oludes.Suguhaiguste tekke koha pealt selge teadmine puudub. Ise usun, et jälgides elementaarseid hügieenireegleid, vahet ei ole. Operatsiooni teevad meestearstid ja uroloogid.
Edu soovides
Margus Punab