Ühes munandis mingi imelik kogu 09.04.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 15 aastane poiss ja ma märkasin kuskil 2-3 kuud tagasi, et mul on üks munandikott pikemaks veninud kui teine (kuskil 1-2 cm). Täna siis uurisin asja lähedamalt ja seal munandikotis nagu munandi peale on tekkinud mingi kogu. Käega katsudes ei tundunud, et see oleks terviklikult ühendatud munandiga ( nagu munandikotti oleks mingi nöör keritud, mis on otsast munandiga ühendatud). Midagi ei sügele, ei valuta ega aja nahka. Teine munandikott on ilusti korras.

Ise kardan kõige hullemat.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist munandikoti veenilaiendiga. Siiski peaks täpse dignoosi panemiseks meestearsti külastama. Enamasti see haigus ravi ei vaja, kuid juhtudel kus see mõjutab munandi tööd on siiski vaja vehele astuda.
Edu soovides
Margus Punab