Valu alakõhus 05.01.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, käisin teie vastuvõtul Tallinnas nõrga, kuid pideva valuga alakõhus paremal pool, uurides leitsite valuliku koha üles (parema mundi ümbruses, ütlesite ka veel, et küllaltki ebatavaline koht kust oli tundlik) mis tugevalt võimendas valu uurides(valu tekkis alakõhtu paremale), soovitasite teha sperma uuringu põletiku suhtes ja ka suguhaiguste testid, kuid põletikku ei leitud, ning suguhaigusi ka mitte. Peale urineerimist on ka valu tunda rohkem, mitte tugevalt-nõrk valusus(mitte urineerimise ajal!), kuid midagi saab ikka mõjutatud läbi selle. Vahetevahel kui pingutada parema jala sääremarja lihaseid siis tunneks parempoolset munandisoont liikumas samas rütmis, sellega koos tekib elektriline tunne munandisoonde? Kui suguhaigus seda valu ei tekita siis mis seal võiks veel olla? Kas tegu võib olla mingisuguse rebendiga vms.?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Päris täpselt lugu ei mäleta, kuid juhul kui põletikuuuringud negatiivsed ja valu ühe kindla koha peal, siis võiks eelkõige kahtlustada munandi või munandimanuse ussripikut. Praegusel hetkel soovitan esmalt kasutada 2 nädala jooskusl Ibuprofeeni 200 mg 2 korda päevas peale sööki. Kui selle kuuri järel ikka probleem püsib, siis võisime uuesti kohtuda ja arutada edasisi ravivariante Nendest radikaalsein on operatiivne kontroll ja ussripiku eemaldamine.
Edu soovides
Margus Punab