vastuvõtu tingimused 29.09.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Elan Tallinnas 33. aastane. Registreerisin ennast FIE-ks, seoses sellega hakkab haigekassa kehtima alles detsembris. Sooviksin tulla uuringule (Andropaus). Kui tulla Teie vastuvõtule, kas peab olema kehtiv haigekassakaart või HTI laboris ei ole see oluline. Kas mingite analüüside eest maksab haigekassa või on eravastuvõtul kõik tasuline?
Teine küsimus. Laps 10a. Arvan, et on fimoos. Kas võib tulla Teie vastuvõtule Tallinnas või peaks minema mujale? Kas ja kus on tasuline? Mida tähendab plastiline operatsioon, kas on sama mis ümberlõikamine?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

HTI laboris pole haigekassa kaardist abi. Kogu töö toimub patsiendi omal rahalisel vastutusel. Ravimite juures annaks kaart soodustust.
Lapsega võib tulla ka minu vastuvõtule. Kui on siiski vaja operatsiooni, siis teevad seda lastekirurgid. Plastiline operatsioon säilitab eesnaha. Opi meetodi osas saab rääkida siiski alles peale läbivaatust.
Edu soovides
Margus Punab