Munandivähk... ja paar muud küsimust. 15.09.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist.
Munandivähk on teadaolevalt väga raske hiagus, mis tapab. Tahtsin aga küsida, kuidas, kuidas munadivähk tapab? Ja kas enne surma võib (mitte vahetult, aga umbes pool aastat või vähem) märgata erilisi muutusi igapäevases elus või tabab see ootamatult nt. bussipeatuses bussi oodates.
Veel sooviksin teada, millised võivad olla tagajärjed, kui ei ole pöördutud märgatava munadikotiveenilaiendiga arstijuurde ja kas veenilaiendid lähevad ajaga järjest hullemaks või jääb see mingisse staadiumisse pidama? Ja kas veenilaiendid võivad põhjustada valu munadites või nende läheduses?
Viimane :)... Kui peenis on märgatavalt vasemale/paremale kõver, kas on võimalik genitaali ''sirgeks väänata''?
Kõike paremat.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Munandivähk pole pikselöök. Esmasteks nähtudeks on muutused munandis - suurenemine, tükk sees, kuju muutus, aga ka kerge ebamugavustunne munandis. Tappa võib see küll kui arsti poole mitte pöörduda ja raviga viivitada.
Veenilaiend põhjustab harva valu, enam küll ebamugavustunnet, munandi piirkonnas. Suurte veenilaiendite puhul kipub munandi töö aja jooksul järjest enam häiruma. Ravi on tulemuslikum noortel meestel.
Väänamise tulemus sõltub kõveruse tüübist.
Näib, et muresid on palju. Kirja teel neid vaevalt lahendab, seetõttu soovitaksin vastuivõtule tulla.
Edu soovides
Margus Punab