peenis ja eesnahk 04.09.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 21 aastane, pool aastat tagasi muutus mu suguelu püsiva partneri leidmisel eriti aktiivseks.Ühe vahekorra ajal rebenes eesnahk "kida" koha pealt ja oli ka valulik.Mõne aja pärast see paranes , aga rebenes siis uuesti.Peale vahekorda on eesnahk ka kuidagi kuiv ja mitteelastne ning sellele tekivad valulikud lõhed ning sugutipea peale väiksed punased punnid.Siiamaani on kida koha pealt valulik.Milles on probleem.Pesen ennast ka korralikult.Ka suguti eesnahk on kida koha pealt pingul ja kisub sugutipead kaasa.Kui on vaja korrigeerivat operats. siis palju see maksma läheb ja kas seda saab ka haigekassa toetusel teha.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on teil tegemist eesnaha kroonilise põletikuga mille tüüpiliseks põhjuseks on omakorda partneri tupe põletik. Esmalt tuleks teid mõlemaid kontrollida sugutrakti põletike (ka suguhaiguste) suhtes. Kui peale korralikku ravi ikka kida piirkond kipub valusaks jääma, siis saab abi väikesest plastilisest operatsioonist. Soovitan vastuvõtule tulla. Optimaalse uuringuskeemi leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab