tükid spermas 19.06.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 26 aastane ning põdenud viimase aasta jooksul korduvalt trihhomonoosi ja selle tulemusel ka eesnäärme põletikku. Praeguseks olen lahti saanud nii trihhomonoosist kui ka eesnäärme põletikust, ent mõned asjad teevad veel muret.

Nimelt eelkõige häirib mind sperma õrnalt kollakas värvus ja klimbisarnased ca 2 mm läbimõõduga kõvemad tükid spermas.

Analüüside tulemused näitavad hetkel veel põletikku ning tarvitan ravimit Bactiflox-500. Arsti poolt kirjutati küll välja Cipro, ent kuna apeegis seda ravimit ei olnud, nõususin apteekri soovitusel alternatiivravimiga, kuna ravitoime pidi neil olema sama. Siinkohal sooviksingi selgitust, kas selline väide peab ikka paika.

Kas on lootust, et need tükid spermast peale põletikust lahti saamist kaovad? Samuti huvitab, kuidas võib see mõjutada viljakust tulevikus.

Teine probleem on enneaegne seemnepurse. Erektsiooni tekkimine on küll võrdlemisi aeglane ja peenist stimuleerides võib juhtuda, et seemnepurse tekib veel enne täielikku erektsiooni. Enamasti tekib seemnepurse umbes 10 sekundi jookusul peale suguühte algust. Kas see on seoses põletikuga ja möödub, või nõuab see hiljem täiendavat ravi?

Jään vastuseid ootama

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Varane seemnepurse võib olla seotud eesnäärme põletikuga. Paljudel juhtudel on siiski tegemist iseseisva keha eripäraga. Ravi on võimalik.
Bactiflox ongi tsiprofloksatsiin.
Küsimustele sperma muutuste ja viljakuse kohta saab vastata ainult sperma analüüs. Ise eelistangi prostatiiti dignoosida ja ka ravi tulemust kontrollida sperma analüüsi alusel. Võimaliku uuringuskeemi leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab