eesnäärme haigused 15.03.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Palun, mismoodi ravitakse tänapäeval eesnäärme healoomulist kasvajat? Kas haiglas või ambulatoorselt? Op-ga või süstidega või lihtsalt ravimitega? Kas see kasvaja võib laieneda ka mujale? Tänan.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arvatavalt on tegemist eesnäärme healoomulise suurenemise e. adenoomiga.

Viimase 5-10 aasta jooksul on eesnäärme adenoomi ravi oluliselt muutunud. Kui varem oli pea ainsaks ravimeetodiks eesnäärme operatsioon, siis praegu on juhtivaks meetodiks medikamentoosne (tablett) ravi. Muidugi sõltub raviviisi valik mehe kaebuste iseloomust ja eesnäärme iseärasustest. Seega on raske öelda, milline on optimaalne ravi konkreetsel juhul.

Operatiivne ravi vajab kuni nädalast haiglas viibimist. Tablettravi toimub ambulatoorselt.

Eesnäärme adenoom ei ole kasvajaline haigus ja ei anna siirdeid (metastaase).