lööve 30.03.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

millega võib olla tegu, kui suguti otsale on tekkinud kerged vistrikud (mis pesemisel kaovad), eesnaha piirkond on punetuses, eritub kergelt eritist ning eesnaha pirkond on muutunud väga tundlikuks. Kas tegemist võib olla mõne viirushaigusega? Kuidas seda ravida?

Mures

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on ilmselt eesnaha põletikuga. Esmane on korralik eesnaha hügieen - pesta peenist kaks korda päevas leebe seebiga. Kui probleem ikka püsib, siis tuleks meestearsti külastada. Kui on olemas ka püsipartner, siis peaks samaaegselt oma sugutrakti tervist kontrollima ka tema. Optimaalse käsitlusskeemi leiate portaali sektsioonist Tasub teada / kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab