Sperma Värv? 03.03.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,olen kolmekümmne aastane mees, muret teeb sperma värv.See probleem tekkis umbes kolm ,neli kuud tagasi,algul oli sperma roosat värvi vahel ka verine ja nüüd on muutunud pruuniks?Mis teha? Kas tuleb vahekorra ajal kasutada kondoomi?Momendil on ka käsil akne vastane ravikuur,mis kestab ka umbes neli kuud,tarbin üsna tugevaid ravimeid akne vastu,ravimi nime kahjuks ei mäleta.Kas on võimalik,et tugevatoimega antibiootikum muudab sperma väri vms Ette tänades Margus.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Roosa ja punane värv viitavad värskele veritsusele, pruun vanale veritsusele sugutraktis. Ei usu, et ravim siin põhjuseks on. Ikkagi tuleks eelkõige välistda sugutrakti põletik. Pikaajaline ühesuunaline antibiootikumravi võib aktiviseerida varem alaägedalt kulgenud sellele ravimile mittealluva mikroobi.
Soovitan läbi teha kompleksed sugutrakti põletiku uuringud. Optimaalse probleemi käsitluse leiate portaali sektsioonis Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab