uriinipidamatus 13.03.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Minu mees on 62a. Suitsetab. Joob õlut jm, kuid mitte iga päev. Käib täiskohaga tööl. Viimasel ajal on tal sagenenud uriinipidamatus, mida ta ise ei märka. Kui juhin ta tähelepanu sellele ( püksid on eest vaadates märjad), siis ei omista ta sellele tähtsust. Ei vaheta kohe kogu pesu. Istub sellisena tugitooli, mille järel tool jääb ka haisema. Kuna ta on väga äkilise iseloomuga ja kiire vihastuma, siis süüdistab ta mind "vaimude" nägemises. Olen püüdnud rahulikult rääkida, et kui juhtub, siis juhtub, et oleks ta vahetaks siis kohe kogu pesu, kuid ta saadab mind "pikalt" ja ei tee väljagi. Kardan, et varsti lastakse ta nii töölt lahti, sest haiseb ju aegajalt. Ta kuivatab kusised riided radiaatoril või rõdul ja muudkui kannab kuni järgmise saunakorrani. Muidu on ta korralik, vahetab särke-pluuse-sokke. Käib iga nädal saunas. Enamasti sealt tulles, olles õlut joonud, ongi jälle püksid märjad. Õllene kusi haiseb veel eriti! See on meie perel suur mure. Palun, kas ei ole mingeid rohtusid, mis ma saaksin talle

kasvõi kohviga sisse joota. Ta ei lähe selle probleemiga arstile. Võibolla häbeneb. Aga põhiliselt selle pärast, et ta ise ei tunne seda haisu, mis ta aegajalt levitab. Vabandan liig pika kirja pärast. Aitäh, kui vastate.

Arst vastas:

dr Aivar Tilk

Uroloog

Tallinna Magdaleena Haigla

Arvestades vanust on tõenäoliselt tegemist eesnäärme healoomulise hüperplaasiaga. Eesnäärme suurenemise tõttu ei tühjene põis täielikult ja eriti,kui vedeliku tarbimine tõuseb hakkab uriini kontrollimatult üle voolama.

Siin on tarvis minna uroloogilej auurida eesnääret, ise rohtu anda ei ole võimalik, eelkõige on vaja pt. uurida.