mitu küsimust 09.12.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Kuidas avaldub meestel herpesviirus? Nimelt eile õhtul avastasime mehe peenisel punnikese, mis sarnaneb aknepunnile näol. Pigistades tuli veidi valget ollust. Valus see punn ei olnud.
Teiseks. Ta kurtis, et munandeid katsudes veidi kõvemini on ühest kohast valus. On see normaalne?
Kolmandaks. Kas on normaalne et peenis on kuidagi kuum, katsudes? Viitab see põletikule?
Ja kas mehe põletike tõttu võib naisel tekkida taas ja taas tupeseen ja põletikud?

ette tänades,
k

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mehe alaägedada põletikud on üheks olulisemaks naiste krooniliste põletike põhjuseks. Peenise kuumus tuleneb ilmselt suurest verevarustusest. Munandite katsumine ei tohiks valulik olla. Punn ei ole iseloomulik herpesele.
Soovitan mees saata meestearsti juurde uuringutele.
Edu soovides
Margus Punab