Raseduse planeerimine ja mees 25.11.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas mees peaks loobuma antidepressantide võtmisest (cipramil, risperdal) raseduse plaanimisel, kui ta on neid tarvitanud pikemat aega (~4- 5aastat)? Kas need mõjutavad sperma kvaliteeti pikema tarvitamise korral?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arstina ei soovita antidepressante üldse nii pikalt kasutada. Lahendama peaks ikkagi depressiooni tekitava probleemi, mitte selle tagajärgi tuimestama.
Raseduse planeerimisel ma probleeme ei näe.
Edu soovides
Margus Punab