Tükk munadis? 27.09.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, mul on paremasse munandisse tekkinud mingisugune tugev väike tükk, millega võiks olla tegu, ning mis arsti juurde peaksin selle probleemiga pöörduma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõiki tekkinud muutuseid munandi piirkonnas tuleks kiiresti näidata meestearstile või uroloogile. Tavaliselt on põhjuseks healoomulised muutused munandimanuses, mis vajavad harva otsest ravi. Välistama peab aga munandi vähi võimaluse, mis tähelepanuta jätmisel võib kiiresti viia kurva tagajärjeni.
Edu soovides
Margus Punab