Täpikesed peenisel 25.09.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Ma ei saa aru, mis mul viga on-huultel ja suguti eesnahal on juba mitu aastat nõelaotsa suurused valged täpikesed, peenise peal on nad suuremad ja meenutavad karvanääpse. Neist kasvavad välja ka üksikud karvad. Kuna nad ei sügele ega kipita ja ma olen neid ka arstile näidanud, kes ütles, et need on lihtsalt rasunäärmed ja neid eemaldada pole võimalik, siis olen üsna rahulik olnud, aga umbes nädal tagasi ilmusid samasugused imeväikesed täpikesed peenisepea peale, kohta kust oli umbes kuu aega tagasi natuke nahka maha hõõrdunud. Kui need ka sinna alaliselt plaanivad jääda ja neid juurde peaks tulema, siis on üsna raske varsti oma partneritele seletada, et need on ikka ohutud...kui on. P.S. Pole olnud kunagi ilma preservatiivita vahekorras ja esimesed ilmingud ilmnesid juba enne seksuaalelu alustamist.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esmane konsultant on teid täiesti õigesti informeerinud. Tegemist on tõesti peenise naha iseärasustega. Kui peenise pea muutused jäävad püsima, siis võiks neid tulla arstile näitama. Pimesi siin midagi soovitada ei saa. Ilmselt pole tegemist ka suguhaigusega.
Edu soovides
Margus Punab