peenise kuju ja kasv 31.07.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Olen 13 aastane poiss, detsembris saan 14. Peenis hakkas aktiivsemalt kasvama ca pool aastat tagasi, ka karvakasv peenise kohal algas umbes samal ajal. Peenis on parasjagu nii pikk (lõdvalt), et tavaliselt on see püksis kaarekujuliselt otse alla suunatud, üle munandite (justkui nagu D tähe kaareke, kus tähe kriips on siis keha). Selline asend on "mugav" ka siis, kui kõvaks läheb - ta ei hakka kikitama, vaid on ikka samamoodi. Nüüd olen tähele pannud, et kõvaks minnes hoiab peenis ennast ka ilma pükse kandmata samamoodi, nagu tavaliselt - ehk siis allapoole ja kõveralt. Kas on võimalik, et peenise hoidmine niimoodi, nagu mina seda teen, põhjustab ka jäigastunud peenise kuju muutust? kui jah, siis kas asendi muutmine aitaks ka sirgemaks minemisele kaasa?

Samuti sooviksin teada, millise vanuseni peenis kasvab. Tean umbes, et see võib kesta 18. aastani, kuid arvatavasti ei ole kasv enam siis väga kiire, sest asi ei kesta arvatavasti praeguse tempoga edasi. Millal umbes saavutab peenis oma maksimaalse pikkuse?

Ja siis see nahariba eesnaha küljes peenise all, mis tõmbub pingule, kui kõvaks läheb, sest on venituse all - kas see peabki olema pingul, või peaks see tegelikult olema kuidagi kergemalt? Valus ei ole, aga kardan, et kui vahekorda astun (kui see millalgi juhtuma peaks), saab see takistuseks. See nahariba justkui tõmbab peenise otsa natukene tahapoole, kui on päris pingul.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Iga poisi areng on individuaalne. Norme ja piire on väga raske tõmmata. Peenis areneb puberteedi algfaasis veidi kiiremini kui näiteks munandid. Peenise areng ei sõltu sellest, mispidi te peenist püksis hoiate. Tundub, et allapoole kaardus kuju põjuseks võib olla eesnaha kida pinge. Soovitan igaks juhuks ennast näidata meestearstile või noorte nõustamiskeskuse poistega tegelevale nõustajale.
Edu soovides
Margus Punab