kysimus 27.06.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Selline küsimus, et kas meestearst tegeleb ka suguhaigustega? Lugu selline, et kahtlustan, et mul on genitaalherpes või mingi lööve ja ei tea kuhu poole pöörduda, kas sugu- või meestearstile. Haigus ise tekkis 2 päeva peale vahekorda, alul nagu mingi lööve peenisepea peal (imepisikestes punastest punnidest koosnev), siis sügelus ja valjkas ollus paari päeva pärast. Millega võiks olla tegu ja mida saaksin ette võtta ennem, sest järjekorrad on 3 nädalased ja lugesin siit kliinik.ee-st et gentiaalherpese esmasel avaldumisel tuleks asjaga kiiresti midagi ette võtta. Palun aidake! Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pöörduda võib nii meestearsti kui ka suguhaiguste arsti poole. Teie kaebused viitavad siiski eelkõige seenpõletikule. Kui see on teil esimene kord vastava põletikutekitajaga kokku puutuda, siis usun, et olete tänaseks juba terve. Kui nähud püsivad, tuleks siiski arsti poole pöörduda. Suvel on kindlasti raskem spetsialisti juurde pääseda - seega valige kiireim variant võimalikest. Juhusuhetes ja ka siis kui püsipartneril on mingeid kaebuseid kasutage alati preservatiivi.
Edu soovides
Margus Punab