kehv seedimine 16.12.05 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Tere!
Olen neljakümnendate keskpaigas naisterahvas ja aastaid hädas kehvapoolse seedimisega.Mõned aastad tagasi tehti soolte uuring ja gastroskoopia. Viimase tulemusel selgus, et on helicobakter, tegin ravi läbi ja kõrvetised kadusid. Aasta tagasi tekkisid uued kaebused, uus gastroskoopia-diagnoosiks funktsionaalsed seedehäired.Ja seda ilmselt siiani, sest hommikuti on kõht lahtivõitu, õhtuks aga kinni mis kinni. Igasuguse söögi peale paisun nagu sai. Olen tarvitanud Lactosevenit, aga see ka olukorda ei muuda.Olen nüüd otsinud igasugu lisamaterjale ja lugenud kirjandust puhastuskuuridest. Ja siit ka küsimus - kuidas Te suhtute klistiiri, kas see on nii kahjulik nagu mõni gastroenteroloog väidab- et inimene nagu jääbki ennast klistiiritama!?
Ja lisaks gaasidele on eriti hommikul suus ebameeldiv lõhn ja maitse ning silmaalused paistes. Kas põhjus on ikka ühes ja samas? Kiri tuli nüüd sama pikk ja segane nagu olukord, aga ootan ikkagi vastust. Soovin Teile ja perele tugevat tervist!

Arst vastas:

dr Vigala Sass

päikest!
tõenäoliselt on teil neuroos. üks osa soolest on ärritatud ja teine mitte. nii tekibki kõhukinnisus näiteks õhtul ja öö jooksul läheb teine osa käärima , lööb kõhu hommikuks lahti.
Proovi köömne, tilliseemne, selleriseemne, porgandiseemne teesid. joo seda soojalt nii 100 gr. kaupa tühja kõhuga. kindlasti enne magamaminekut.
me ei tea, mis te sööte, aga katsi vältida juustu ja jogurteid. tarbi hapupiima, keefiri.

see on selline pikema ajaline ravi.
kui tahad täpsemalt, siis võta väljavõtted haigusloost kaasa ja tule konsultatsioonile.

45-73128, saab ajas kokku leppida.
sass