vaktsineerimine 27.05.05 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Lugupeetud Sass,

Olen 38 aastane, 3 lapse ema ( 16; 12; 1,8a ).Esimest korda hakkasin tõsisemalt mõtlema mitte vaktsineerimisele, seoses oma 12a. tütre õietolmu allergiaga. Nimelt on suurematel lastel tehtud 3 aastat tagasi puugivaktsiin, mille peaks nüüd ajaliselt kordama. Kuidagi on minu tutvusringkonda sattunud homöepaadid ja seoses sellega olengi muutunud rahulolematuks ja ebakindlaks igasuguste vaktsineerimiste suhtes.Üldse püüan mitte väga tarbida medikamente ja antibiootikume.Aga nüüd olen endast täitsa väljas, sest oma kõige pisemale olen siiamaani mõtlematult teinud kõik vaktsiinid( 3X B-hepatiit, kolmikvaktsiin).Kas nüüd on väikesel organism igasugu mürki piisavalt täis, et tulevikus midagi võiks sellest juhtuda?Kuidas edasi toimida?Ei taha ka suuri enam vaktsineerida.Kas peaks hoopis kellegi poole(või Teie poole) pöörduma, et läbi viia laste organimi puhastuskuur?
Tean, et enamus vaktsineerib ja kindlasti peavad mind imelikuks, et nüüd siis vastane meditsiinile, aga ikkagi-kus on see tõde mille järgi talitada, kui ühel päeval tunned, et ei oska otsustada ja valikut ei julge teha, kartes valida valesti. Oma lastele sooviksin hea tervisega tulevikku.

Teie vastust väga ootama jäädes,
mures Kaire

Arst vastas:

dr Vigala Sass

päikest!
minu juures on käinud paljud inimesed, kes on vaksineeritud ja neid, kes ei ole vaksineeritud. Eraldi haigusi ma välja ei tooks, sest siis peaks olema mul kartoteek. Võin julgelt väita, et vaksineerimine tuleb kõne alla mitmesuguste maksaga ja gripiga seotud haiguste puhul. B ja C hepatiit on tuleviku haigused (hullemad kui Aids, kusjuures viimase jaoks veel vaksiine polegi). Kui ta päris ei aitagi (kogemus puuk-entsefaliidiga), siis vähemalt kergendab haiguse kulgu.
Olen sellest põlvkonnast, kes hästi mäletab laste halvatuse vastu vaksineerimist 50-tate aastate alguses ja lõpus, kus ainuüksi vaksiinist endast jäi sadu ja isegi tuhandeid lapsi lastehalvatusse.
Eks selle arstiteadusega ju tihti nii ongi, et lõplikud vaksiinikatsete tulemused saab teada võib-olla mitme põlvkonna jooksul, risk. Aga eks kogu elu ole risk ja kui allergilisi reaktsioone on siiski vähem, siis vaksiinide kaitse on ikkagi vajalik.
võib-olla elate linnas. allergia on paljus seotud hoopis linna mürkidega. selline moodsa aja haigus.

Allergia suhtes võiksite meie konsultatsioonile tulla - ajas kokku leppida: 45-73128.
sass