valutavad ja krampitõmbavad jalad 16.10.04 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Olen 57-aastane naine. Käisin Teie juures 2002. aasta suvel kroonilise kõhukinnisuse pärast. Et lõpetasin sel sügisel 3 suve kestnud maamaja ümberehituse, siis nüüd on mul aega tervise peale mõelda. Teie soovitatud konjakit hommikul rohelise tee ja piimaga ei tarvita, joon kõvasti kohvi. Kas nüüd võiks selle kuuri ette võtta? Tatraputru söön küll aegajalt. Tarvitan praegu igal hommikul enne sööki puruks pressitud aaloed klaasi külma veega ja päeva jooksul viimasel ajal 1 liitri jogurtit. Ongi veidi parem ja vast paraneb veelgi. Tarvitan küll endist viisi ka bisakodüültablette, kuid vähem kui enne. Küsiksin, kas võiks apteegist ka mingeid baktereid osta?
Aga mul on mure jalgade pärast. Mul on elu jooksul olnud korduv unenägu, et ma ei saa kõndida, vean end edasi ümbritsevatest okstest kinni võttes. Paremas jalas on mul olnud kerge närvihalvatus. Olen tundlik külmetamise suhtes ja peale sauna pean ööseks jalad paksult villastesse asjadesse mässima, muidu hakkavad nad krampi tõmbama, hakkavad nagu kiskuma. Nüüd sellel suvel ja sügisel on olnud kaks korda nii, et ärkan öösel valu peale kätes ja jalgades ja ei saa liigutada. Praktiliselt ei saa liigutada ei käsi ega jalgu. Ehmusin tõsiselt. Siiski sain kuidagi üles ja määrimise ja villasega sissemässimise ning tablettide (paratsetamool, ibuprofeen) tagajärjel olukord õhtuks paranes. Küsiksin, mida Teie sellest arvate ja kuidas ma peaksin oma edaspidise liikumisvõime säilitama?

Arst vastas:

dr Vigala Sass

päikest!
kohv paneb kõhu kinni. bakteritest kõhule on ühed parimad "Lacto seven", kus on 7 erinevat bakterit koos.
jogurti asemel võiksite tarvitada keefiiri või hapupiima baasil jooke. jogurtis on juustu bakterid, mis ei ole nii kasulikud kui piimhappebakterid.

tulge läbi, aga tahaks näha kuse ja täisvere analüüse, lisaks uuringuid reuma kohta.
eelnevalt leppige ajas kokku: 45-73128
sass