Lastetus 22.02.04 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mehel oli krüptohism ja alles puberdeedieas eemaldati tal kõhuõõnde jäänud munad. Sperma näitajad on arstide sõnul kehvad- nii liikuvus, konsentratsioon, morfoloogia jne. Mõni arst ütleb et lootusetu, teine jälle et lootust on, kuigi see on väga madal. Ravitud on meest aastaid, kuid näitajad ei paranenud. 8 aastat oleme püüdnud last saada, minus pole arstid leidnud vigu, kuid sellest hoolimata ei õnnestunud ka doonorspermaga (külmutatud doonorspermaga pidigi arstide sõnul õnnestumise tõenäosus olema ühe korra kohta ainult 10-15%).
Tavameditsiini peale enam ei looda, aga ehk saaks kuidagi loodusravivahenditega organismi turgutada või ei anna selles olukorras enam mitte midagi teha? Vanust on ka juba päris palju (mina 33, mees 38).

Arst vastas:

dr Vigala Sass

Päikest!
Võiksite meilt läbi tulla. anname omad rohud peale, aga kui seemnejuhad pole korralikult välja arenenud, siis ei lase nad spermat tervena läbi. selle vastu me ei saa. Saame anda rohu, mis sperma hulka suurendab, nii et ehk on tugevate "poiste" arv suurem ja võimalus rasestuda ka suurem. Teeme paar kuuri läbi ja siis on spermaprooviga võimalik kontrollida.
Kui näed, et meie rohud ei aita, siis katsu kuskilt leida üheks ööks üks tore doonor isa. Ükski õige mees ei ole abistamise vastu.
Lapsed tulevad nagunii teie (sinu ja sinu mehe) nägu.
sass