Kaugnägelikkus lapsel 27.01.04 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Tere,
Silmaarst kirjutas minu 1aasta ja 10 kuu vanusele poisile u +6 prillid mõlemale silmale. Lapse üks silm hakkas aastaselt pisut kõõrdi vaatama ja see muutus aja jooksul tugevamaks. Me ei osanud kuidagi arvata nii halba nägemist, sest ta vaatab meeleldi raamatuid ja oskab ka kõige väiksematel piltidel olevaid asju nimetada. Muidu on ta elav laps ja raske uskuda, et ta kogu aeg ringi hüpates oma silmi pingutab. Kummaline oli see, et kui lapsele prillid ette panime muutus ta loiuks ja elavnes, kui need ära võtsime.
Kas nii väikse lapse puhul ei muutu silmad laisaks tugevate prillidega? Kas silmaehituse ei või olla inimestel erinev?
Olen lugenud, et nägemise jaoks on oluline toiduvalik. Aga, et meil pole pere olnud silmadega probleeme siis ei tea sellest veel eriti palju.
Mida arvate, ehk on teil head nõu anda.
Kelli

Arst vastas:

dr Vigala Sass

Ei oska öelda, peaksime last nägema.

kui tulla saate, siis leppige ajas kokku:
sass