allergia 16.01.04 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Tere Sass ja Elo

Mure järgmine - minu ämm ja mees ja lapsed on allergilised (et päritav, ma kujutan ette). Mees on 27 a, lapsed 4 ja 10 a. 1 a-sel ei ole veel sümptomeid, kuid tõenäoliselt tuleb nendeks valmis olla. Kes millele allergiline on: piimatooted, kodutolm, õitsvad lilled... Oleme avastanud sellise kuldaväärt ravimi nagu meesegu tükeldatud aaloega - toimib hästi, kuid ei ravi täielikult.
Õitsvad taimed tekitavad silmade punetust ja nohu, tolm ja loomakarvad aga pidevat köhimist. Külas käies on endal kaasas Claritin'i siirup, vajadusel võtavad seda.

Elame maal, eemal linnakärast ja -tolmust. Kasutan pesupulbrit MiniRisk ja toitume korralikult - olen lastega kodus ja seetõttu teen kõik toidud ise. Minimiseerisime kõikvõimalikud allikad - lilli meile juba ammu keegi ei kingi, sest teavad, et need saavad kaunistama vaid rõdu. Loobusime pea kõikidest vaipadest ning tuulutame tuba ja pesu korrapäraselt.

Kindlasti on mingid teatud ravimtaimed, mille teed juues saab organismi tugevdada allergia vastu. Äkki oskate aidata?

Pereema Egle

Arst vastas:

dr Vigala Sass

Üldiselt allergia kui selline on väljamõeldis, mis on loodusega seotud. Ise olen testitud ja allergiline üle 40-ne taime ja ravimi vastu, kuid ainult üks neist annab korraliku allergilise reaktsiooni. Tihti on tegemist nõrgaks jäänud keha kehva hakkama saamisega teatud ainetega. Täiesti eemal hoida pole neid aineid aga tihti võimalik, seega ennast või lapsi ära lõigates teeme tegelikult karuteene - nagunii saame/saavad nad ühel või teisel hetkel korraliku annuse, nii et tekib reaktsioon.
Õigem oleks keha harjutada pisikeste annustega - näiteks teha vastavatest õietolmudest alkohoolsed tõmmised ja anda tasapisi annuseid suurendades (D3-D4 kuni 15 tilgani) sisse. Suuremad kogused hoida eemal. Nii saab pea kõikide toiduainetega ka teha. Aega võtab, aga on asja saanud.
sass