nõutu olek 04.01.04 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Mul on juba aastaid olnud "rahutu kõht". See väljendub pidevas korisemises ja soolte häälitsemises. Olgu tegu täis või tühja kõhuga. Olen käinud uuringutel ja arstid mind aidata osanud pole. Olen teinud kummeli ja muude raviteede kuure, ei midagi. Isegi mingid tabletid kirjutati mulle välja, aga nendest polnud tolku ja ega see keemia nüüd parim ravi kah pole. Olen täiesti nõutu ja see on ka tuntavalt närvidele mõjunud. Peale selle ei saaks mainimata jätta ka lämbumisehooge, mis kimbutavad lamades ja takistavad uinumist. Näiteks viimasel ajal ei kannata isegi teki serva kaela või kurguni tõmmata, kohe on ängistus ja lämbumine. Samuti raskendatud neelamine, kusjuures need hingamise ja seedeelundkonna probleemid on kuidagi seotud, sest iga kord kui neelatan, tekib automaatselt korin maos. Olen püüdnud enda probleemidega leppida, aga vahest ei pea närvid vastu ja lootusetus võtab võimust. Palun abi!

Arst vastas:

dr Vigala Sass

päikest!
te ei ole kirjutanud oma sugu ja vanust, aga tunnuste järgi naisterahvas. Kummel tekitab korinat, sest tapab kasulikke seedebaktereid. Kasutage hoopis köömne teed ja piimhappebaktereid (lakto seven), Kui ei ole pollüübe, siis aitab hästi. Ärge ise end ravige, sest ravite end haigeks. - arvata on, et teil on aeglane laisk magu, seda enam, et pruugite ravimteesid või isegi alkoholi.
sass