pidev nohu + põskkoopa põletik 25.11.03 / Loodusravi

Külastaja küsib:

tere ja ilusat sügist, minu mureks aastaringne nohu, mis kestnud aastaid. proovitud igasugu tilku, tablette aga erilist kasu neist pole. nüüd ka tekkinud probleem, et nohust löönud põskkoopa põletiku (ja seda mitte esmakordselt). arst tahab jälle antibiootikume kasutada. olen hetkel rase ja seetõttu ei tahaks eriti nagu rohtusid kasutada. palun andke nõu kuidas hetkel põskkoopa põletikku ravida ja üldse mida pideva nohuga ette võtta. ette tänades.

Arst vastas:

dr Vigala Sass

Päikest!
Magage kummuli, kui võimalik ja tõmmake ninna c-vitamiini pulbrit, aga ainult hetkeks, muidu lõhub limaskesta ära. Nii 3-4 korda päevas ja kindlasti enne magama minekut alati ka. Eelnevalt nina puhtaks rookida.
Ärge kasutage riidest taskurätikuid vaid ühekordseid salvrätikuid. Võid enne magamaminekut ninna tilgutada ka küüslaugu tinktuuri. Küüslaugu küünt võid ka suus hoida, põses. Imed, kuni maitse kaob ja siis jälle vahetad. Pead püsiv olema. Aega võtab, aga asja saab.
sass