Raudrohi 14.12.04 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Tere,
Usun ravimtaimede positiivsesse mõjusse, mistõttu olen läbi aastate tarvitanud erinevaid rohuteid. Sel suvel leidsin enda jaoks jälle raudrohu.
Oma mitu aastat tagai katsetasin seda esmakordselt, kuid siis ei julgenud ma seda pärast nädalast kuuri rohkem juua, kuna tundsin muutusi kehas (kehakumerused hakkasid kasvama ja sellega tundus ka kogu kaal tõusvat). Kuid nüüd vaatan seda positiivselt, kuna arvan, et tee soodustas justkui mu loomulikku kasvu (olin siis teismeline tüdruk).Sel suvel katsetasin raudrohu teed uuesti ja seekord juba julgemalt. Positiivne oli see, et tee mõjul muutus mu keha vormikamaks (rinnad pringimaks). Sattusin sellest sõltuvusse, mistõttu tarvitasin teed päris mitu kuud. Mingi aja pärast hakkas mul aga pärast tee joomist iiveldama ja´ilmnesid probleemid soolestikuga (gaasid ja pärast sööki tekib vajadus WC-sse raskemale hädale minna ja seda mitu korda päevas, väljaheites leidub valgeid tükke, kusjuures kõht ei valuta). See kestab juba oma kuu kindlasti.
Mis teie arvate, kas see raudrohu tee liigtarvitamine võis põhjustada soolestikus infektsiooni või mingeid muid ebasoovitavaid muutusi?

Kõike head!

Arst vastas:

dr Vigala Sass

Kõik, kes ravimtaimedega asjatult katsetavad, tulevad patsientidena lõpuks meile või arstide juurde.
Raudrohi teeb vere paksuks, võib tulla infarkti, insuldi, trombi oht.
ühtegi ravimtaime kuuri ei tehta rohkem kui kaks nädalat.
sass