allergia 29.01.04 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Päikest Sass!
Mu kolme aastasel tütrel on allergia, mis avaldub eriti aktiivselt nahasügelemisega käelabadel, kaelal, näol.Kindlad allergeenid on vanilje, muna, sitrused(mandariin,apelsin),kala(ainus,mida näitas ka tehtud allergia-
test).Kästakse pidada toidupäevikut, mida oleme ka teinud.Arstidelt oleme
saanud ainult sügelemist leevendavaid Ceralani kreemi ja Espumisani tilku.
Mure selles, et kuna kindlalt ei tea allergia põhjustajaid, siis lapse toidulaud
ei rikastu, vaid vastupidi, mille otseseks tagajärjeks on söögiisu vähenemine,
kõhukinnisus,kehakaal ei tõuse(3 a. 12-13kg).
Tavameditsiin pakub nähtude leevendust, kangesti aga tahaks aidata looduslikevahenditega.Olen ise kirjandust uurinud ja jõudnud arusaamisele, et allergia põhjustajaks on immuunsussüsteemi puudulikkus-kuidas tugevdada? Veel sooviks teada:-millega määrida(vähendada) sügelemist
-kuidas tõsta söögiisu ja mida üldse süüa
Tänud ette ja päikest kogu su perele!

Arst vastas:

dr Vigala Sass

1. Kui kannatab, siis õlitage ja tuhk sool peale.
2. Ärge andke allergeenidele rohtu - ise olen ka allergiline kuid vaid väheste puhul tekib reaktsioon.
3. Need, mis on allergeenid- neist tehke alkoholi 20-25% lahus ja andke ninasse 1-2 tilka õhtuti 20-30 min. enne magamaminekut, et keha harjutada.
4. punetuse saate maha õliga (kindlasti rafineeritud).

välismaa puuvilju ei peagi sööma.
sass