Lapsel kakas lima 19.11.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Minu lapsel algas 1,5 nädalat tagasi nohu ja sellega kaasnes ka kõhuprobleem, mis väljendus selles et kakas umbes 5-6 korda päevas. Kaka väga vedel ei olnud, pigem selline hapukooretaoline. Mingi hetk tekkisid kaka sisse lima tükid. Nohu hakkab nüüd taanduma aga kakab ikka 2 korda päevas ja kaka sees on suured lima tükid. Laps nuuskab väga halvasti ja tekib selline tunne nagu ta neelaks tati alla ja siis kakab selle välja. Kas selline asi on võimalik? Petearstiga suhtlesin telefoni teel. Soovitas teha probiootikumi kuuri. Oleme seda nüüd teinud viis päeva. Laps ise on rõõmus ja aktiivne. Kui on juba mitu korda päeva jooksul kakanud, siis kurdab et pepu on valus.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh! Pöörduma peaksite aga sellise küsimusega Laste gastroenteroloogi vastuvõtule.
Minu arvates on Teie laps terve. Kõik soolepõletiku tunnused ei kao kiiresti.
Lugupidamisega
Anu Sööt