Lapsel kreatiini kinaasi tase veres kōrge 20.11.20 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

2019. aasta oktoobris käisin oma pojaga laste neuroloogi vastuvōtul. Muuhulgas suunas arst meid vereproovi tegema. Tulemusi analüüsides märkis ära, et kreatiini kinaasi tase veres on lubatust kōrgem ja soovitas analüüsi mōne aja möödudes korrata.

Veebruaris helistasin uuesti ning uurisin, kas nüüd oleks ōige aeg analüüsi korrata. Arst ütles, et kui mingeid kaebusi ei esine, siis ei pea.

Sügise hakul hakkas laps jälle peavalu ja jalavalu kurtma (on esinenud ka varem). Samuti jooksis ninast paar korda verd (oleme eelnevalt kapillaare külmutamas käinud). See tegi mind murelikuks ning vōtsin arstiga taas ühendust. Soovitas teha kordusanalüüsi.

Täna sain analüüsi vastused kätte (lisatud manusena). Kreatiini kinaasi näitaja on jälle suurenenud. Samuti APTT.

Laps saab paari nädala pärast 7.aastaseks.
Küsin, kuidas hindate Teie analüüsi vastuseid? Kas miski neis on väga muret tekitav, millega tuleks esimesel vōimalusel arsti poole pöörduda vōi pigem ei näe te ohtu?

Teie tagasisidet ootama jäädes,
Murelik ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Arvan, et Teil pole vaja muretseda. Need analüüsid võib normi piires olevaiks hinnata.
Lugupidamisega
Anu Sööt