3,5a ei räägi 20.10.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen väga mures oma õelapse pärast. Ta on3aastat ja 6 kuud vana poiss ja sõnavara koosneb umbes 20 sõnast ja nendest enamus pole korrektselt hääldatud, ikka on mõni häälik puudu. Peale selle on ta äärmiselt ebastabilne laps, läheb väga kergesti endast välja ja siis röögib ja lööb ja ei suuda kuidagi rahuneda, sellise hoo ajal ei ütle ta muud kui emme või issi. ta on poolteist aastat lasteaias käinud, aga pole paremini rääkima hakanud. Poolteist aastat tagasi oli sõnavara samasuur. Õde käib temega logopeedi juures juba aasta, aga tundub et see ei aita. kas peaks konsulteerima mõne teise spetsialistiga? Millega võiks tegu olla?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Kindlasti soovitan Teil lapsega käia kõrvaarsti, lastepsühholoogi ja lasteneuroloogi konsultatsioonil, et välja selgitada, kas on tegemist spetsiifilise kõnearengu mahajäämusega või üldise arengu mahajäämusega.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt