Unehäired 15.03.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist

Olen natuke murelik lapsevanem. Nimelt, oleks mul selline küsimus, et mu väike viie kuune titta ei taha eriti öösiti magada. Viimasel ajal ajab ta mind iga pooleteis- kahe tunni tagant ülesse, sööb natuke ja jääb uuesti tukkuma. Tihti võttan ta enda kaissu, kuna ei jaksa üleval istuda. Mõni aeg tagasi oli mu teise pojaga sama asi, et enam ei maganud ta ei öösel ega päeval. See kastis umbes kaks aastat.Kardan,et sama võib minna selle lapsega.Laps saab ainult rinda. Mida ette võtta,et laps öösiti paremini magaks.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast, aga nõu anda on väga raske. Sellel perioodil vajavad lapsed sageli erilist turvatunnet- sügelevad igemed, harjumus rahustuseks rinda saada, ema lähedus(juba harjumus). Soovitus- proovige öisest rinna otsa panekust vabaneda. Andke selle asemel vett juua. Algselt on kindlasti suur protest-peate selle aja üle elama! Ka ema kaisuga on ta juba harjuda jõudnud! Tal on Teie kõrval hea turvaline olla. Tean kui väsitav see on! Kui öisest rinna andmisest olete saanud üle, siis proovige ka sülle võtmisest öösel loobuda.
Edu Teie!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt