1,3 aastane 17.01.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Ma ei tea kas mu küsimus käib päris teie valdkonda, aga ei osanud ka mujalt uurida, küsimus siis selline: 1,3 aastasel kui ta nutab (rohkem kui tavaliselt) tuleb ninast verd, mitte küll palju aga vähemalt verine koll kindlasti, üldse tegu sellise väga aktiivse lapsega.
Natuke ka tagapõhjast: laps sündinud enneaegsena, keisrilõike teel, 34. rasedusnädalal, apgar 7/8 enneaegsuse põhjus rasedustoksikoos.
Kui küsimus eu kuulu teievaldkonda ehk oskate soovitada?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh küsimast!
Paluge, et perearst teeks lapsel vereanalüüsi, s.t. määraks trombotsüütide sisalduse. Kui vereanalüüs on korras, siis peaks pöörduma kõrva-nina-kurguarsti poole - ninas võivad esineda veresoonte laiendid, mis verejookse põhjustavad. Ega lapsel pole kommet nina näppida?
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr.Anu Sööt