Üheksakuune laps, keel pidevalt ripakil 14.03.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Laps ajab keelt pidevalt suust välja, kui millegagi mängib või tegeleb. Niisama lalisedes ja süües on keel ilusti suus. Kui paarikuune oli, siis meeldis keelt näidata, aga tegi seda teistmoodi, praegu see keel vajub täitsa lõdvalt suust välja. Kas see on hammaste tulekuga seotud või on näo- või millegi muu lihased nõrgad või mingi muu asi, mille pärast peaks muretsema?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Kui lapsel on suu pidevalt avatud, siis on kõige õigem pöörduda perearsti poole. Siin võib olla mitu põhjust. Näiteks adenoid. Ka suupiirkonna lihaste lõtvus võib olla põhjuseks.
Laps vajab arsti poolt üle vaatamist.
Lugupidamisega
Anu Sööt