Beebi vehkis peaga 26.08.20 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Eile õhtul kui püüdsin oma 9 nädalast beebit võimalikult püsti süles sööta (sest muidu tõmbab piima pidevalt kurku). Hakkas ta äkki näriliselt peaga vehkima (viimastel päevadel ja öödel ei taha ta magada ning sellest see närilisus). Helistasin kohe 1220 seal öeldi, et arvatavasti muretsemiseks põhjust pole. Küsiksin ka Teie arvamust, kas ta võis endale liiga teha. Ma ausalt öeldes täpselt ei mäelta, mis suunas ta pea täpselt liikus, sest see käis nii kähku. Kas ta võis oma kalelale liga teha, ega selline asi ei põhjusta raputatud lapse sündroomi? Täna on laps käitunud tavaliselt.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Arvan, et muretsemiseks ei ole põhjust. 9 nädala vanune beebi ei tee endale ise kunagi haiget. Raputatud lapse sündroom võib tekkida siis kui ema last ise väga tugevasti raputab ja voodile viskab.
Edu Teile titaga toimetamisel!
Lugupidamisega
Anu Sööt