5-kuune beebi sotsiaalset kontakti 25.03.20 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kirjutan teile seoses oma 5-kuuse beebiga. Mureks on beebi huvipuudus suhtlemise vastu. Minul, kui lapse emal puudub hea kontakt ja side oma lapsega. Ta ei reageeri, kui tema poole pöördutakse ning naeratab harva, kuigi ma suhtlen temaga väga aktiivselt.

Füüsiliselt on ta enam-vähem keskmiselt arenenud. Probleemiks on natuke pinges ja nõrk õlavööde, mis takistab tal vahel kõhuli keeramist, aga selle parandamiseks oleme hakanud külastama füsioterapeuti.

4,5-kuusena käisime neuroloogi juures, kuna perearsti hinnangul on lapse pea liiga suur (47cm) ning meid saadeti aju ultrahelisse. Seal mingit probleemi ei tuvastatud ning leppisime neuroloogiga kokku, et meil toimub järgmine visiit kui laps on umbes 7-8 kuu vanune. Arsti arvates oli laps sel hetkel vaikne, füüsiliselt keskmiselt arenenud laps.

Muret oma beebi arengu pärast olen kurtnud perearstile ka varem. Nimelt oma kaks esimest elukuud nuttis laps koguaeg, samuti puudus huvi ümbritseva vastu, ta oleks nagu oma maailmas olnud. 3-kuusena hakkas ta sellest väljuma ning ümbritseva vastu huvi tundma. Sel ajal hakkas ta ka mänguasju haarama ning inimesi jälgima, aga silmsidet ning naeratust on jätkuvalt tal keeruline pakkuda.

Olen väga mures oma lapse arengu pärast ning tean, et nii väikestele diagnoosi ei panda. Samas mõtlen, et äkki on midagi veel, mida võiks uurida? Kas B12 vitamiinipuudus vms ei või sellist asja põhjustada (olen lugenud ingliskeelset kirjandust, kus leitakse seoseid B12 vitamiinipuuduse ning autismi vahel)?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Autismi ma Teie lapsel küll ei kahtlustaks. Enamasti hakkavad autismi sümptomid ilmnema 2a vanuses, Teie lapsel ei oska neid kuidagi näha. Suhelge oma lapsega rahulikult, ta ei pea iga Teie tähelepanu püüdmise peale reageerima.B12 vitamiini puudus võib kujuneda ainult rinnapiima saavate taimetoitlastest emade lastel. Kas kuulute sinna gruppi? Teie kirjelduse järgi on laps normaalse arenguga.Arvan, et muretsete üle.
Lugupidamisega
Anu Sööt