Epilepsia lapsel 04.11.19 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Lapsel tekkis lasteaias une ajal krambihoog, mis väljendus voodimärgamisega, lapse ei olnud kontakne. Laps viidi Tallinna Lastehaiglasse ja EEG uuring näitas epileptilist aktiivsust une ajal. Lapsele pandi diagnoosiks rolandiline epilepsia. Nüüd kaks kuud hiljem tehti MRT uuring ja tulemuseks kahtlus: kortikaalsele düsplaasiale paremal parieto-oktsipitaalvao ümbruses. Mis see tähendab? Kas sellest on võimalik väljakasvada? Kaks kuud peale esimest hoogu pole uut hoogu tekkinud, kas soovitate ravi? Kas see hoog võib tekkida suvalisel ajal või pigem une ajal nagu esialgses diagnoosis? Millal võiks uue EEG uuringu teha? Mis piirangud võivad sellest tingituna tekkida?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Rolandiline epilepsia diagnoositi EEG alusel arvestades epileptilist aktiivsust kindlas aju piirkonnas.
MRT uuringul aga tekkis kahtlus kortikaalsele düsplaasiale( esialgu on see ainult kahtluse tasemel, vaja on täpsemalt uurida). Kortikaalne düsplaasia on kaasasündinud ajukoore struktuuri muutus mingis aju piirkonnas. See püsib muutumatuna kogu elu jooksul.
Et kõigile Teie küsimustele vastata, peab mul olema rohkem informatsiooni.
Soovitan ühendust pidada oma lapse raviarstiga ning temalt saate olukorrast ka täpsemad vastused.
Lugupidamisega
Anu Sööt