Epilepsia 13.11.18 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Palun analüüsige, kas kahe tehtud eeg uuringu puhul on märgata muutust, paremaks või halvemaks. Laps võtab raviks igapäevaselt depakine 1tbl õhtuti.

2017 jaanuar,ärkveloleku eeg. peale esmast epilepsiahoogu vahetult.
Tagaaladel regulaarne alfa-rütm 10 Hz, 40-60 µV. Eesaladel ja põhifooni taustal madalavoltaažiline beeta-aktiivsus. Hemisfäärid sümmeetrilised. Fotostimulatsioonil suletud silmadega registreeruvad korduvad bilateraalsed spaigi, polüspaigi ja aeglase laine komplekside paroksüsmid kestusega kuni 3 sekundit. Samaaegselt on kontaktne, halb ei hakka. Hüperventilatsioonil muutuseta, hüperventilatsiooni järgselt samuti üksik paroksüsm. Uuringu lõpul tehtud korduv fotostimulatsioon - sarnased paroksüsmid, hoogu ei ole., interiktaalne leid. Nervus. Järeldus: Patoloogiline EEG. Eakohane põhifoon. Fotostimulatsioonil sagedased generaliseerunud epileptiformsec paroksüsmid. Interiktaalne leid.

2018 november, une eeg
Kirjeldus: Ärkvel, suletud silmadega tagaaladel alfa-rütm 8 Hz, 40-60 µV. Silmade avamisel alfa-rütm blokeerub. Taustal beeta-aktiivsus segatud aeglaste lainetega. Hemisfäärid sümmeetrilised. Fotostimulatsioonil rütmi omistamine hea. Hüperventilatsioonil uinub. une ajal registreerub aeglast laineid, V-laineid. taustas eristub bilateraalseid spaigi ja aeglase laine komplekside paroksüsme. Uuringu lõpul ärkab, taastub ärkvelolekuaktiivsus. Comet Järeldus: Patoloogiline EEG. Tehtud ärkveloleku ja une EEG. Eakohane põhifoon. Une ajal registreeruvad epileptiformsed avaldused bilateraalsete paroksüsmidena.

Kas ravi sellise koguse ja rohuga on olnud piisavalt efektiivne, kas on näha eeg-s positiivseid muutuseid? Ravimeid tarvitab alates märts 2018

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast, aga neid küsimusi on siiski õigem küsida oma raviarstilt. Kõige olulisem ravi efektiivsuse hindamisel on kliiniline hoogude esinemine. Kirjast järeldan, et neid pole. Palute mul EEG-sid võrrelda, aga ühe kirjeldus on ärkvel olles, teisel une-aegne. Selge on see, et epileptiline aktiivsus EEG-s püsib, kuid see on siiski abiuurimismeetod, mis aitab arstil määrata ravi efektiivsust.
Täpsema vastuse saamiseks on vajalik oluliselt täpsemaid andmeid.
Lugupidamisega
Anu Sööt