6 kuune rahmeldab öösel 01.03.18 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Meie beebil on sünnist saati mured magamisega. Praegu juba kuskil kuu aega päeval magab üsna hästi. Teeb 2-3 und, kokku magab 3-4 tundi. Probleem öise magamisega, peale uinumist kuskil 5-30min pärast hakkab vähklema. Endal silmad kinni aga käed ja jalad käivad. Vahepeal aitab kui teki ümber panen ja kätt peal hoian, siis suudab rahuneda ja uinuda. Pooltel kordadel siiski ärkab ta ise üles selle rahmeldamise peale ja uuesti magama jäämine võtab aega. Öösiti sööb ka päris tihti, kuskil iga kahe tunni tagant. Laps rinnapiima peal, päeval saab lisaks püreed ja enne magama minekut putru ja rinda peale.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast!Te olete kõik teinud, et laps võiks rahulikult magada, aga ta ei maga. Enamus lastel on selles vanuses unetsükkel välja arenemata, uni on pindmine ja iga väike segav asjaolu(peamiselt kõhugaasid, hammaste tulek) teeb nende une rahutuks. See aeg tuleb vanematel üle elada.
Lapse arengut tema rahutud ööd ei mõjuta.Laupäeval vastu pühapäeva võiks lapsega öösel tegeleda lapse isa.
Edu Teile!
Lugupidamisega
Anu Sööt