Suur pea lapsel 28.11.17 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Kui laps sündis, olin temaga 5 päeva sünnitusmajas, selle 5 päevaga, kasvas minu poja pea 5 cm. Me oleme käinud Tartus RMT, kompuuterdomograafias ja geneetika on ka kontrollitud. Kõik vastused on olnud korras. Käisime ära ka dr. Heleia Nestal Zibo juures ja kraniosünostoosi lapsel ka ei ole. Aga juba peale vaadates ütles arst, et tegu ei ole õiges suuruses peaga. Lapse pea ümbermõõt on 58cm. Dr. Zibo ütles, et sellist pead näeb tema esimest korda ja tema arvamus on, et see on midagi sellist, mida pole veel avastatudki. Ja soovitas Tartusse neuroloogi juurde pöörduda ja sinna saatis ta ka juba peast tehtud pildid. Pealuu on korras aga aju on suur.... Mida Teie arvate?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Lapse pea on tema vanuse kohta suur, kuid Te ei räägi midagi lapse arengust, käitumisest, MRT andmetest. Kui need on korras, siis ma ei näe muretsemiseks põhjust.
Lugupidamisega
Anu Sööt