4 kuune beebi ei maga 09.06.17 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, minu probleem kohe 4 kuuseks saava beebiga, Saame sünnist saadik lisaks rinnale ka pudelti kuna rinnapiimast ei piisa, tuleb vaid 20-30ml kui sedagi enam. Probleem ei olegi söömisega, kui esimesed 3 kuud magas beebi hästi, öösel ärkas 2-3 korda vahest ka 1 korra ja sõi ning magas 7-8ni. viimased paar nädalat ärkab ta peale 2-3 tunnist und ja enam magama ei oska jääda. rutiin on meil paigas, hakkame magama minema 20 ajal õhtul, 21 ajaks üldjuhul magab, varasemalt ärkas alles 3-4 paiku siis tissis ja magas hommikuni, pudelit öösel ei ole ammu saanud. Viimased kaks nädalat uinub raskelt ja saame magama 21.30 paiku ja ärkab vahest juba 1 aeg, tissitamine magama enam ei pane, olen proovinud ka pudelti anda et ehk on kõht tühi, ei toimi ka see. lutti ta meil ei võta. olen ka vett pakkunud, miski ei aita. ei maga jää ta minu süles kaisus rinna otsas oma voodis ega kuskil magama, Tänane öö möödus üleval olles, 21 jäi magama 23 ärkas ja uinus alles 3 aeg ööse ja 7 aeg oli hommikune äratus. Mainin ka juurde, et mingi hetk märkasin lapse nahal kuivalaike, kumbagil käes ja kintsul, täna ka nibul.punetav kuivalaik, nende kohta perearst soovitas linola vanniõli ja et läeb paremaks, siiani ei ole läinud, eile sai ka essex vms kreem ostetud apteegist, proovin lisaks õlile ka seda. päeval magab samuti kehvemisi, kui varasemalt 30min enne lõunat siis 2-3 tundi lõuna ja õhtul samuti 30min siis lõunauni vahepeal jääb päris ära või on healjuhul tunnike. Olen mures, kuna tundub et laps on ise nii väsinud ja samuti ka mina.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast! Põhjuseid, miks imik on rahutu ja magab vähe, on väga palju.Selleks, et asjalikku nõu anda peaks siiski lapse üle vaatama.
Soovitan pöörduda lastearsti vastuvõtule.
Lugupidamisega
Anu Sööt