Lõunauni lasteaias 08.09.16 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Kuidas võib mõjuda 2. aastasele lapsele, kes hakkas käima mõned nädalad tagasi lasteaias, olukord, et ärgates ei lubata tal voodist välja tulla, vaid kästakse jääda mitmeks tunniks voodisse lebama? Hetkel on ta jäänud magama alles paaril korral. Kuna uneaeg on määratud kella 12-15ni, aga laps magab vaid 1-1,5h (on olnud alati lühikese unega), siis on 1,5-2 tundi peale ärkamist voodis püsimine talle väga raske - on tekkinud ka kodus protest magama mineku suhtes ja paanikahooge ja ärkamisi, kus ta nutab ja hüüab "mina tahan välja minna", mida enne seda pole olnud. Kui peale und lapsele järgi läksin, oli ta hirmul ja nähtavalt pinges (kuigi nuttu polevat olnud), klammerdus mu külge. Olen väga mures, et selline hirmuga voodis püsimine võib mõjuda halvasti tema vaimsele tervisele. Muidu on ta ilusti kohanenud, ei nuta enam ja läheb hommikul rõõmuga.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast!
2a vanusel lapsel tekivad lasteaeda minnes sageli hirmud ja pinged tingituna tema jaoks täiesti uuest olukorrast. Muutus tema elus on väga suur: lasteaias on palju lapsi, kasvataja jagab oma tähelepanu paljude laste vahel jne. Enamasti harjuvad lapsed uue elukorraldusega 3-4 kuuga.
Kannatlikkust ja edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt