9 kuune raputab pead 01.08.16 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

9 kuune poiss hakkas umbes 1,5 nädalat tagasi pead raputama. Ise on heas tujus ja kohe kui teda hüüda nimepidi samal ajal lõpetab ära sageli vaatab otsa ja naerab. Vahel hakkab hoopis selle peale pead raputama kui ma ise naeran. 2 kuud tagasi käisime neuroloogil, siis oli kõik korras. Laps on aktiivne, teeb esimesi samme ilma toeta. Kas peaks minema uuesti neuroloogile?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Pea raputamine on tõenäoliselt healoomuline ja mööduv sümptom. Ta on leidnud uue liigutuse, talle teeb see nalja jne.
See möödub ning on seotud lapse arengufaasiga.
Lugupidamisega,
Anu Sööt