2,8 aastase unehäired 27.11.15 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen nõutu oma nüüd 2,8 aastase neiuga. Nimelt mure on magamisega. kui ta sai 2 kuuseks hakkas ta magama ärkamata terve öö ja magas rahulikult, see kestis umbes 2-3 nädalat. Sealt alates on öine ärkamine kestnud tänaseni. Vahepeal on mõni ärkamine öö jooksul kuid enamuse ajast ärkab nutuga 5-10 korda öö jooksul. Pärast uinumist esimesed tunnid magab ta üldjuhul rahulikult, kuid pärast seda hakkab ärkamine pihta. Ärkab ta nutuga kuid rahuneb kiirelt ja jääb uuesti magama. Nüüd viimase paari kuu jooksul on öine ärkamine halvemaks muutunud.Kui enne rahunes kiirelt siis nüüd võtab uuesti uinumine rohkem aega, kui enne sain enda voodisse tagasi minna siis nüüd pean ma magama tema toas, kuid ka see ei aita öiste ärkamiste vastu ja endiselt ärkab nutuga. Magamine on tal ka väga rahutu, pidev asendivahetamine ja siplemine ja nii juba üle 2 aasta. Olen proovinud kõike et soodustada lapse rahulikku und kuid tulemusi pole.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast!
Rahutu une põhjusi on palju ning enamasti pole see seotud haigusega. Lapse uni on sageli rahutu, tema närvisüsteem tundlik igasugustele päevastele mõjutustele. Aju ei maga, vaid töötleb päevast informatsiooni. Enamasti muutub uni rahulikumaks 3.eluaasta paiku kui inimese nn. unestruktuurid juba küpsemad on.
Soovitan siiski oma murest rääkida perearstiga.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt