10 ja poole kuuse beebi areng 19.08.14 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul peagi saava 11 kuuse poisslapse pärast mure.Nimelt minu poja ise ei taha istumisasendisse minna,vaid väga üksikutel juhtudel ta suudab end ise istuma ajada.Kui istuma paned ,siis istub ilusti ja tasakaalu hoiab ka,kuigi selg on täitsa kumer ja nüüd ma ei teagi,kas teda ikka tohib istuma panna.Selili ja kõhuli ta olla üldse ei taha,hakkab nutma.Roomata ta ei oska,käputamisest rääkimatta.Kui ta sündis ,siis olid ta käed imelikult nõrgad,rippusid nagu lapikesed ta keha küljes,kuid perearst ütles ,et see hiljem möödub iseenesest.Massaazil on ka käidud ja see on aidanud niipalju,et kätega ta ikka esemeid hoiab ja mänguasjadega mängib.Nüüd oleme aga jõudnud nii kaugele,et ta tahab vaid mööda tuba kõndida.Nimelt ajab ta käed üles ja tahab ,et ma temaga kõnniks.Jällegi,.kas seda teha tohib,ma ei tea..Kuid kõige rohkem tekitavad mul muret muhud ,mis asuvad kõrvade kõrgusel kaela juures,mille kohta saadan teile ka foto.Tähele panin neid muhkusid siis kui poiss hakkas pead paremale poole hoidma.Kui teed pai siis on nad hästi tuntavad.Kas see võib olla Chiari sündroomi tunnuseks.Lootsin,et nad kaovad iseenesest,kuid kahjuks on nad juba mitu kuud olnud ja väiksemaks pole läinud.Samas magades on tal sageli kiire hingamine,koguaeg keerutab ennast ühelt küljelt teisele,väga rahutu.Vahel teeb hingamises lühiajalisi pause.Ma ei oska juba midagi mõelda.Mida ma peaksin tegema ja kelle poole nende muredega pöörduma .Palun teilt abi,sest olen tõesti väga mures.Ettetänades

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Foto minuni pole jõudnud.
Teie kirjelduse alusel võib öelda, et lapse areng on veidi aeglane, aga nõuandeid saab siiski anda alles last nähes ning mõnikord on vajalikud ka põhjalikumad uuringud. Soovitan siiski pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule. Võimalused selleks leiate internetist.
Lugupidamisega,
Anu Sööt