Lapse kummalised jooned 29.07.14 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Lapsel esineb vahel pea raputamist ühelt küljelt teisele, täiesti ilma põhjuseta. Vahel käib ka lühikest aega varvastel. Käima hakkas 1,2 aastaselt. Sõnu on hetkel ca 50 ringis. Kordab vahel ka väljendit "kussaollid" (tlk kus sa olid?), aga ise selle sisust aru ei saa. Mitmesõnalisi lauseid veel ei moodusta. Sõnu mitu korda järjest korrata on tal üldse tavaks (eriti sõnu emme ja issi). Palju kordab ka sõna "kaks", selle sisust tundub et saab vahel aru, vahel mitte. Klotsidest torni laduda ei oska. Teiste laste vastu huvi tunneb ja mängib nendega. Pilkkontakt on olemas. Vahel tundub nagu ei kuuleks, mida talle rääkida. Nimele üldiselt reageerib, vahel mitte kohe esimesel korral. Lähedust armastab, väga tahab kaisus magada. Viimasel ajal on ladunud mõned korrad oma autosid ritta. Ruumitaju tundub olevat ka hea, mäletab teed, mida mööda saab talle meeldinud mängupaikadesse isegi siis kui oleme seal käinud vaid korra. Kas on jooni, mis on veidi ebaharilikud ja mida peaks tegema?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Teie lapsel ei esine antud ajamomendil ühtegi ebaharilikku joont. Tegemist on kirjelduse alusel normaalselt arenenud lapsega.
Lugupidamisega,
Anu Sööt