Laps ei kõnni 04.09.13 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Pöördun Teie poole murega. Minu laps ei kõnni iseseisvalt. Sünnitamine võttis palju aega (sünniseiskus?), välja tuli aga ühe pressiga ja oli normaalne, siis aga muutus järsku siniseks, pandi aparaadi alla sooja ja hingamist või miskit tehti, kopsust ega kuskilt miskit ei leitut ja paari tunni pärast kõik oli normaalne. Neuroloogil käisime 3kuuselt, kõik korras. Väga rahulik poiss, magas palju. Sündides 3 kg, 18kuuselt 9,2 kg ja 75 cm pikk. Perearst ütleb, et võtab kaalus liiga vähe juurde. Pöörama hakkas alles 8kuuselt, roomama-käputama 10-11 kuuselt. 1a1k tõusis esimest korda püsti. Praegu kõnnib kuskilt kinni hoides, iseseisvalt(käed lahti) ei seisa. Kõnnib ka ühest käest kinni hoides, keskkoht on vetruv, pole tasakaalu, ilmselt on lihased nõrgad. Võimlemas oleme käinud, aga seal ta võõristab ja ei lase harjutusi teha, ujumine meeldib, aga rohkem lesib vees. Neuroloogi aja saime 17. oktoobriks. Kas peaks proovima panna aega tasulise neuroloogi juurde, et kiiremini probleemile lahenduse leiaks või mida soovitate?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan neuroloogi vastuvõtule minna esimesel võimalusel. Kindlasti vajab laps uuringuid, et selgitada aeglase arengu põhjust.
Lugupidamisega,
Anu Sööt